Oferta

Obozy żeglarskie

Obóz żeglarski i sportów wodnych dla młodzieży

Wypoczynek i szkolenie nad wodą dla młodzieży
Wiek: 13–18 lat
Miejsce: Jezioro Rożnowskie (obóz wędrowny)
Termin: 15–29 lipca 2023 (2 tygodnie)
Cena: 2900 zł

Zapraszamy na wakacyjny obóz

Zapraszamy dzieci i młodzież na obóz żeglarski w wakacje 2023 roku! Będzie to wspaniała przygoda pod żaglami, na motorówce i kajakach, a przede wszystkim na świeżym powietrzu i blisko natury. Z dala od ekranu komputera młodzi ludzie będą mogli naładować wewnętrzne baterie, poznać rówieśników i nauczyć się czegoś nowego. Żeglarstwo uczy samodzielności, odpowiedzialności i poprawia zdolności manualne oraz koordynację. Ale najważniejsze jest to, że pokazuje jak można spędzać wolny czas aktywnie i wesoło, a świat nie zamyka się w smartfonie. Ciepłe, letnie wieczory przy ognisku i popołudnia pod żaglami to coś, co młodzież z pewnością zapamięta na całe życie.

Lokalizacja obozu, zakwaterowanie i wyżywienie

Obóz organizujemy nad Jeziorem Rożnowskim, w formie obozu wędrownego. W czasie trwania obozu będziemy cumować w kilku miejscach nad jeziorem: w Znamirowicach, Gródku nad Dunajcem, przy zaporze w Rożnowie oraz „na dziko”, a także w naszej powstającej przystani. Uczestnicy będą zakwaterowani na jachtach, na których będziemy pływali. Zapewniamy pełne wyżywienie: śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorek i kolację, które przygotowujemy we własnym zakresie ze świeżych produktów, dostarczanych na bieżąco. Obiady będziemy jedli w punktach gastronomicznych. Nasze jezioro daje wspaniałe warunki do uprawiania turystyki wodnej, a przy tym jest położone w otoczeniu gór porośniętych lasami.

Atrakcje na wodzie i lądzie

Obóz żeglarski ma za zadanie zachęcić młodzież do spędzania czasu pod żaglami. Będziemy dużo żeglować, a także przyswajać wiedzę teoretyczną oraz manewrować na silniku. Zakres zajęć pozwoli chętnym osobom podejść na koniec obozu do egzaminu i uzyskać patent żeglarza jachtowego (podchodząc do egzaminu trzeba mieć ukończone 14 lat).

W programie obozu przewidzieliśmy:

 • Żeglowanie na jachtach kabinowych i otwartopokładowych typu Omega
 • Pływanie na motorówce, w tym pływanie na kole, bananie i wakeboardzie
 • Pływanie na kajakach
 • Naukę węzłów żeglarskich
 • Gry i zabawy na świeżym powietrzu
 • Plażowanie i kąpiele w jeziorze
 • Rejs statkiem wycieczkowym na zaporę do Rożnowa
 • Wieczorne ogniska połączone ze śpiewaniem szant
 • Bitwa morska
 • Mini regaty na zakończenie obozu
 • Pamiątkowy dyplom oraz kubek

Bezpieczeństwo, kadra i jachty

Obóz zaczynamy od omówienia obowiązujących zasad bezpieczeństwa i praktycznej nauki zakładania kamizelek asekuracyjnych. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni instruktorzy, który pływają nie tylko po wodach śródlądowych, ale też morskich. Jeden wychowawca sprawuje opiekę nad maksymalnie 6 osobami, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzieci. Wszyscy uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie NNW. Będziemy pływać na sprawdzonych jachtach, spełniających wszystkie normy bezpieczeństwa i wyposażone w środki ratunkowe. Młodzież nie może samodzielnie wchodzić do wody ani na pomost, za wyjątkiem zaplanowanych wcześniej kąpieli.

Co zabrać na obóz

Dzieci powinny posiadać: krem z filtrem UV, czapkę z daszkiem, czapkę zimową na wypadek wietrznych, zimnych dni, okulary słoneczne, ręcznik, przybory do mycia, strój kąpielowy, rzeczy na zmianę, ubrania przeciwdeszczowe, obuwie sportowe i obuwie wodoodporne, buty do wchodzenia do wody, a także latarkę. Do spania należy zabrać śpiwór oraz poduszkę/jaśka według upodobań. Rzeczy najlepiej spakować do torby bez stelaża, którą po rozpakowaniu będzie można schować.

Zapraszamy do zapisów

Prosimy o zapisy drogą mailową. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia dostępności i wstępnej rezerwacji. Następnie otrzymają Państwo drogą mailową Kartę informacyjną dziecka i Umowę uczestnictwa w obozie.

 • telefon: 784-199-711
 • e-mail: odolski.tomasz@poczta.fm

Płatności można dokonywać w dwóch ratach lub jednorazowo. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie 1000 zł na konto bankowe.

Odol Ski & Sailing
Tomasz Odolski
33-312 Tabaszowa 139
ING 40 1050 1722 1000 0097 4356 2408