Eventy

Lubimy integrować się z żeglarzami i z przyjemnością organizujemy różne wydarzenia, na których możemy wspólnie popływać, pośpiewać i zapalić ognisko. W ciągu roku mają miejsce wydarzenia cykliczne, na które zapraszamy wszystkich bez wyjątku. Jest to świetna okazja do wzajemnej integracji, nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i poglądów oraz zapoznania nowych adeptów żeglarstwa ze starymi wilkami morskimi.

Comiesięczne spotkania integracyjne

W sezonie 2023 planujemy zorganizować kilka spotkań integracyjnych, bo jak wiadomo w kupie raźniej. Niektóre spotkania, będą miały charakter spotkań przedrejsowych, tak aby lepiej się poznać przed rejsem, a inne porejsowe, podczas których będzie można powspominać i się pośmiać z najciekawszych zdjęć i sytuacji. Spotkania często będą organizowane w miejscach gdzie będzie można przenocować. Miejsca będziemy ustalać na bieżąco, a daty już mamy.

PLAN SPOTKAŃ:

  • 29 kwietnia
  • 27 maja
  • 17 czerwca
  • 29 lipca
  • 19 sierpnia
  • 16 września
  • 28 października
  • 18 listopada
  • 16 grudnia

ROZPOCZĘCIE SEZONU

W okolicy weekendu majowego, kiedy większość łódek jest już na wodzie, spotykamy się na imprezie z okazji rozpoczęcia sezonu. Przy wspólnym ognisku siedzimy, bawimy się, pieczemy kiełbaski i dyskutujemy o planach na nadchodzący sezon. Wieczorem bardziej muzykalni żeglarze grają na gitarach i śpiewają szanty. Wiosenna atmosfera sprzyja nowym pomysłom i inspiruje do działania.

MEKONG

To tradycyjny październikowy rejs w górę Dunajca, kiedy woda jest na tyle wysoka, że możemy dopłynąć aż do mostu w Kurowie. Wypływamy ze Znamirowic i łączymy jachty burtami w jedną wielką tratwę. Po drodze jest okazja do rozmowy i wspólnego śpiewania. Na miejscu zatrzymujemy się aby zapalić ognisko i spędzić czas z członkami innych załóg. Nazwa Mekong wzięła się od zarośniętych, dzikich zakoli, którymi wody Dunajca wpływają do Jeziora Rożnowskiego. Jesienny klimat, przebarwiające się liście na drzewach i przy odrobinie szczęścia towarzyszące słońce sprawiają, że co roku nie możemy się doczekać tego dnia.

WIECZÓR SZANTOWY

Zimą żeglarze nie zapadają w sen zimowy. Wielu z nas jeździ na nartach lub uprawia skituring. Kiedy za oknem sypie śnieg, umawiamy się na wspólne śpiewanie szant w schroniskach górskich. Co roku ustalamy miejsce spotkania, które zmienia się, ponieważ chcemy poznać jak najwięcej ciekawych terenów. Zazwyczaj towarzyszy nam fantastyczny zespół Zośka C-Dur, który jak nikt inny oddaje klimat pieśni żeglarskich. Biesiadowanie trwa do późnych godzin nocnych albo nawet porannych, ale w międzyczasie wychodzimy też na zewnątrz zapalić ognisko i zjeść coś ciepłego. Na drugi dzień zjeżdżamy lub udajemy się w dalszą trasę zaśnieżonymi ścieżkami.