Oferta

Kursy żeglarskie

Zapraszamy na kursy żeglarskie i motorowodne w sezonie 2024!

MIEJSCE: JEZIORO ROŻNOWSKIE
CZAS TRWANIA: 8 DNI
CENA: 1200 ZŁ

Chciałbyś zacząć żeglować, ale nie wiesz jak? Chcesz bezpiecznie spędzisz wakacje z rodziną lub przyjaciółmi na Mazurach lub innych jeziorach? A może marzysz o morzu? Zapisz się na kurs żeglarski!

Organizujemy kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego. Kursy odbywają się nad Jeziorem Rożnowskim, bazą wypadową jest przystań w Znamirowicach. Do przystąpienia do kursu nie trzeba mieć żadnego żeglarskiego doświadczenia, wszystkiego uczymy na kursie.

Jak zapisać się na kurs?

Zgłoszenia na kursy żeglarskie proszę wysyłać na adres odolski.tomasz@poczta.fm:

Imię i nazwisko:

Data urodzenia:

Telefon kontaktowy:

Termin kursu:

W celu rezerwacji proszę także o wpłatę 200 zł zadatku wpisując w tytule przelewu termin wybranego kursu.

Nr konta bankowego: ING 40 1050 1722 1000 0097 4356 2408

Nazwa odbiorcy: Odol Ski & Sailing

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego przed rezerwacją proszę o kontakt telefoniczny.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny 784-199-711.

Terminy kursów w 2024 roku

 • majówka: 27, 28, 29, 30.04 oraz 1,2,3,4.05 kurs stacjonarny
 • majowy: 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26.05 kurs weekendowy 
 • czerwcowy: 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23.06 kurs weekendowy 
 • lipcowy: 30.06- 7.07 kurs stacjonarny
 • sierpniowy: 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25 kurs weekendowy
 • jesienny: 14, 15, 21, 22, 28, 29 .09 oraz 5, 6.10 kurs weekendowy

Kurs trwa 8 dni. Po kursie ma miejsce egzamin, przeprowadzany w ostatni dzień kursu. Cena kursu wynosi 1200 zł.

Dla kogo?

Kurs na patent żeglarza jachtowego polecamy wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Jest to podstawowy paten żeglarski, jeden z trzech wymaganych prawem w Polsce (kolejne stopnie to jachtowy sternik morski i kapitan jachtowy). Dla uzyskania patentu wymagane jest ukończenie 14. roku życia oraz zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego. Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Jak długo trwa kurs?

Kursy prowadzone są w kilku formach. Kursy weekendowe trwają 4 weekendy, a kursy stacjonarne 8 dni. Kursy stacjonarne pozwalają na szybsze ukończenie nauki, natomiast podczas kursów weekendowych istnieje szansa na większe urozmaicenie warunków wiatrowych.

Ile kosztuje?

Cena kursu na patent żeglarza wynosi 1200 zł. Cena kursu obejmuje:

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne z instruktorem, zgodne z programem PZŻ,
 • materiały szkoleniowe,
 • czarter jachtu,
 • opłaty portowe.

W ramach kursu przewidziane są także zajęcia ponadprogramowe: udział w regatach, kładzenie masztu, stawianie jachtu po wywrotce, cumowanie mazurskie, dodatkowe pływanie na jachcie z kołem sterowym, egzamin wewnętrzny. Istnieje także możliwość wspólnego pływania po ukończonym kursie.

Przewidujemy zniżki przy zapisach powyżej jednej osoby. Przy zapisach grupowych możliwość negocjacji ceny i terminu, zachęcamy do zapisów z przyjaciółmi!

Cena kursu nie obejmuje zapłaty za egzamin i wydanie patentu w wysokości 250 zł, którą wpłaca się do Polskiego Związku Żeglarskiego.

Warto wiedzieć

Garść przydatnych informacji organizacyjnych:

 • podczas żeglowania pogoda jest zmienna, więc warto mieć ze sobą odzież przeciwdeszczową,
 • na jachcie poruszamy się w pełnym obuwiu sportowym, szpilki i lakierki radzimy zostawić w domu:),
 • wyżywienie w trakcie całodniowych zajęć jest we własnym zakresie - w porze obiadowej zatrzymujemy się w lokalnych przystaniach,
 • podczas kursów stacjonarnych i weekendowych istnieje możliwość noclegu na przystani w Znamirowicach,
 • program zajęć na kursie przeważnie obejmuje start w regatach (umiejętność stawiania dodatkowych żagli, poznanie zasad obowiązujących na zawodach),
 • dla chętnych organizowana jest tzw. wywrotka szkoleniowa, która pozwala na praktyczną naukę stawiania jachtu po wywrotce.

Dlaczego my?

Prowadzimy kursy od kilkunastu lat i od zawsze dbamy o jak najlepsze wyszkolenie przyszłych żeglarzy. Jeśli zależy Ci na zdobyciu prawdziwych umiejętności, a nie tylko "papierka", to będziesz zadowolony. Zajęcia prowadzimy w niedużych grupach, a jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych godzin pływania umawiamy się indywidualnie. Do egzaminu podejdziesz dobrze przygotowany. Później pozostaje tylko pływanie i szlifowanie umiejętności, bo jak wiadomo "trening czyni mistrza".

Kiedy można się zapisać?

Sezon żeglarski trwa od maja do października i w tym czasie będziemy organizować szkolenia. W sezonie 2023 zapisu na kursy rozpoczynamy od początku roku. Zapraszamy i zachęcamy do nabywania nowych umiejętności.

Jeśli nie odpowiada Ci żaden z powyższych terminów - napisz, a postaramy się dostosować istniejące lub zorganizować dodatkowy termin - zwłaszcza jeśli zapiszecie się na kurs grupą. Dla osób, które z różnych przyczyn będą musiały opuścić któreś zajęcia, możemy zorganizować dodatkowe godziny pływania, na których będzie można nadrobić zaległości.